Zapisz


W warszawskim hotelu Gromada 30 września 2016 r. odbyła się Wielka Gala „Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki”. Podczas uroczystości poznaliśmy Laureatów Programów: „Samorządowa Marka Roku” oraz „Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki”. Uroczystość w znakomity sposób poprowadzili Dorota Gardias oraz Piotr Gąsowski. Zgromadzonych gości powitał gospodarz wieczoru Pan Robert Składowski – Prezes Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców Przedsiębiorcy.pl, który pogratulował obecnym ich sukcesów, jak również podsumował odbywające się w dniach 29-30 września Targi Polish Brands Expo – wydarzenie promujące polskie marki oraz regiony, któremu przyświecało hasło:  „Made in Poland – znaczy jakość”. Targom towarzyszyło również Polish Business Forum, gdzie w formie paneli rozmawiano i dyskutowano m.in. na temat polskiej marki w globalnej gospodarce oraz trendów, które budują jej innowacyjność.
 
Słowa uznania i gratulacje Laureatom przekazał również Pan Janusz Piechociński – Wicepremier, Minister Gospodarki w latach 2012 - 2015, a obecnie Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja.
W tym roku Rada Programowa, w skład której weszli przedstawiciele patronów honorowych,  instytucji współpracujących oraz współorganizatorów, wyłoniła Laureatów Programów:
- Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki – inicjatywy,  której celem jest kreowanie i umacnianie etycznych norm oraz standardów w czterech obszarach: przedsiębiorczości, samorządu, instytucji oraz w ochronie zdrowia. W ramach Programu realizowane są Projekty: „Rzetelni”, „Liderzy Polskiej Gospodarki” oraz „Diamenty Polskiej Gospodarki”.
- Samorządowa Marka Roku – programu mającego na celu budowanie i umacnianie pozycji polskich samorządów jako silnych marek potrafiących wykorzystać pojawiające się możliwości rozwoju oraz aktywnie współpracych z mieszkańcami, turystami oraz przedsiębiorcami i inwestorami.
Wręczanie prestiżowych nagród rozpoczęto od poznania uhonorowanych zaszczytnym tytułem „Diament Polskiej Jakości”, „Diament Polskiej Innowacyjności” oraz „Diament Polskiego Eksportu”. Nagrody dla Laureatów wręczyli: Pan Marek Szczepanik – członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego i jednocześnie Przewodniczący Rady Programowej oraz Pan Janusz Pietkiewicz – Wiceprezydent Pracodawcy RP. Kolejnymi nagrodzonymi byli Laureaci Projektu „Rzetelni” oraz „Liderzy Polskiej Gospodarki”. Oficjalną część wieczoru zamknęło wręczenie prestiżowych statuetek dla uhonorowanych w Programie „Samorządowa Marka Roku”. Zaszczytne nagrody Laureaci otrzymali z rąk Pana Janusza Piechocińskiego - Prezesa Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja oraz Pana Jacka Piechoty – Prezesa Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Panowie wręczyli również nagrody dla podmiotów zgłoszonych na wniosek patronujących Programowi urzędów Marszałkowskich i Wojewódzkich oraz zgłoszone na wniosek Prezydium Przedsiębiorcy.pl oraz Zarządu Mazowieckiego Zrzeszenia Handlu Przemysłu i Usług.
 

Po części oficjalnej nadszedł czas na zabawę, a goście bawili się przy muzyce gwiazd wieczoru: Grażyny Łobaszewskiej oraz Mateusza Mijala. Wieczór uświetniła wspaniałym występem Tetiana Galitsyna – zwyciężczyni polskiej edycji programu „Mam Talent”, która znajduje się w piątce najlepszych mistrzów sztuki malowania piaskiem.
 
Więcej informacji na stronach: www.polskagospodarka.org.pl (Program „Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki”) oraz www.samorzady.org.pl (Program „Samorządowa Marka Roku”).

 



Patronat Programu
:

Współpraca:
Partnerzy Medialni:
 
Organizatorzy:


LAUREACI W RAMACH  PROGRAMU „SYLWETKI I MARKI POLSKIEJ GOSPODARKI”


DIAMENTY POLSKIEJ GOSPODARKI
 
 

DIAMENT POLSKIEJ JAKOŚCI - FIRMA

1.       ABM Jędraszek Spółka Jawna

2.       ALTOM Sp. z o.o.

3.       AMK Group Rękawek, Kondraciuk Sp.j.

4.       AW-Bautex Andrzej Witowski

5.       BETON-BUD

6.       Ceramika Paradyż Sp. z o.o.

7.       CreoConcept Tomasz Rybka

8.       DTM Sp.J. Arleta Kuczewska, Tadeusz Olchawski

9.       Fabryka Nakryć Emaliowanych Silesia Rybnik Sp. z o.o.

10.   Fabryka Nakryć Stołowych Gerpol Sp. z o.o.

11.   GRUPA ZEJLER Jacek Zejler

12.   INICJATYWA MIKRO Sp. z o.o.

13.   Jadar Sp. z o.o.

14.   KOM-LUB Sp. z o.o.

15.   Liny Polskie Sp. z o.o.

16.   MARBET Sp. z o.o.

17.   MARVIPOL S.A.

18.   Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane "GWARANT" Eugeniusz Zieliński

19.   Przedsiębiorstwo Produkcji Chłodniczej i Przetwórstwa Rolno-Spożywczego "Anita" Grzegorz Mordalski

20.   RUBEN Sp. z o.o.

21.   SPS CONSTRUCTION Sp. z o.o.

22.   TESKO STEEL Sp. z o.o.

23.   Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

24.   Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Remigiusz Chełchowski

25.   Zespół Opieki Zdrowotnej w Nysie

 

DIAMENT POLSKIEJ JAKOŚCI – PRODUKT

  1. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "BUMIS" M. Iskrzyński

Pustak kominowentylacyjny i wentylacyjny z kruszyw lekkich

  1. Spółdzielnia Pracy "Muszynianka"

Naturalna woda mineralna „Muszynianka”

 

DIAMENT POLSKIEJ JAKOŚCI - USŁUGA

  1. TT-Thermo King Sp. z o.o.

Nowatorskie rozwiązania serwisowe

 

DIAMENT POLSKIEJ JAKOŚCI W BUDOWNICTWIE

  1. BLACHOTRAPEZ Sp. z o.o.
  2. Depenbrock Polska Sp. z o.o. Sp.k.
  3. Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Arkop Krzysztof Pianowski i S-ka Spółka Jawna
  4. Punto Pruszyński Sp. z o.o.
  5. TRASKO-INWEST Sp. z o.o.

DIAMENT POLSKIEJ JAKOŚCI W BUDOWNICTWIE PRZEMYSŁOWYM

  1. DUROBEX Grzegorz Maciorowski
  2. PROBIS Sp. z o.o.
  3. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe TECHBUD Cydzik, Żuchowski Spółka Jawna

 

DIAMENT POLSKIEJ JAKOŚCI W BUDOWNICTWIE – USŁUGI DEWELOPERSKIE

  1. Excellent Development Sp. J. C. Maciaś i H. Areny

 

DIAMENT POLSKIEJ JAKOŚCI W ZARZĄDZANIU NIERUCHOMOŚCIAMI

  1. Przedsiębiorstwo Zarządzania Nieruchomościami Sp. z o.o.

 

DIAMENT POLSKIEJ INNOWACYJNOŚCI - FIRMA

1.       AMK Group Rękawek, Kondraciuk Sp.j.

2.       Grupa Ekotech Sp. z o.o.

3.       Przedsiębiorstwo Produkcji i Montażu "MONTSPOŻ" Sp. z o.o.

4.       Zakład Wielobranżowy GALWANIZERNIA Sp. z o.o.

 

DIAMENT POLSKIEJ INNOWACYJNOŚCI – PRODUKT

1.       AKSEL Sp. z o.o.

Aplikacja dystrybutorska do systemu cyfrowej łączności radiowej

2.       Grupa PETECKI

Brama segmentowa PETECKI FUTURE 80

 

DIAMENT POLSKIEGO EKSPORTU

1.       ABM Jędraszek Spółka Jawna

2.       GABI-PLAST Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Gabriela Kośmider

3.       Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole

4.       Przedsiębiorstwo Produkcji Chłodniczej i Przetwórstwa Rolno-Spożywczego "Anita" Grzegorz Mordalski

5.       SCHODY PODŁOGI WNĘTRZA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa

6.       TESKO STEEL Sp. z o.o.

 

LIDERZY POLSKIEJ GOSPODARKI

  

LIDER POLSKIEJ GOSPODARKI

1.       AMK Group Rękawek, Kondraciuk Sp.j.

2.       Depenbrock Polska Sp. z o.o. Sp.k.

3.       Grupa Kon-Plast Sp. z o.o. Sp. k.

4.       Hotel & SPA Kocierz

5.       KTD Sp. z o.o.

6.       Lorens & Wiktor

7.       MCX TELECOM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

8.       PAL-GAZ Palacz Sp. z o.o. Sp. k.

9.       Piekarnia WACYN Ewa Brzezińska i Andrzej Karczewski

10.   PROFIX spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa

11.   SCHODY PODŁOGI WNĘTRZA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa

12.   Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa

13.   Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy

14.   Zakład Urządzeń Mechanicznych i Odpylających ZUMIO

 

LIDER POLSKIEGO BUDOWNICTWA

  1. BETON-BUD
  2. Jadar Sp. z o.o.
  3. Konsorcjum Projektowo-Wykonawcze "EKOBUDOWA" Sp. z o.o.
  4. Zakład Budowlany "SIEMASZKO" Lesław Siemaszko

 

LIDER POLSKIEJ INNOWACYJNOŚCI

  1. Domy Hybrydowe Sp. z o.o.

 

LIDER POLSKIEGO LECZNICTWA

  1. OCM Sp. z o.o.
  2. Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostródzie S.A.
  3. Samodzielny Publiczny Zakład Zaopatrzenia Ortopedycznego w Poznaniu
  4. Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Bemowo-Włochy
  5. Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. "Dzieci Warszawy" w Dziekanowie Leśnym
  6. Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie
  7. Warszawski Szpital dla Dzieci SPZOZ
  8. Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. dr. Emila Warmińskiego - SPZOZ w Bydgoszczy
  9. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" SPZOZ w Warszawie
  10. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Marii Skłodowskiej – Curie w Zgierzu

LIDER POLSKIEGO TRANSPORTU PUBLICZNEGO

1.       Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie Sp. z o.o.

 

NAGRODY SPECJALNE

 

LIDER POLSKIEJ GOSPODARKI - POSTAĆ

1.     Andrzej Stupiński – Prezes Zarządu, Liny Polskie Sp. z o.o.

2.     Ignacy Petecki – Prezes Zarządu, Grupa PETECKI


RZETELNI

Europejski Certyfikat Rzetelni w Biznesie

1.       Grupa Kon-Plast Sp. z o.o. Sp. k.

2.       Mesko-Rol Sp. z o.o.

 

Ogólnopolski Certyfikat Rzetelni w Biznesie

1.       AW-Bautex Andrzej Witowski

2.       KTD Sp. z o.o.

3.       PPHU NAVCOM SYSTEMS S.C

4.       ZAB-BUD Andrzej Zaboklicki

 

Ogólnopolski Certyfikat Rzetelni w Ochronie Zdrowia

1.       Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu SPZOZ

 

Regionalny Certyfikat Rzetelni w Biznesie

1.       Mercedes-Benz Service Zbigniew Nowakowski Autoryzowana Stacja Obsługi – Mazowiecki Certyfikat

2.       WODPOL Sp. z o.o. – Śląski Certyfikat

 

Regionalny Certyfikat Rzetelni w Ochronie Zdrowia

1.       Eskulap Sp. z o.o. -  Dolnośląski Certyfikat

2.       Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Parczewie - Lubelski Certyfikat

3.       SPZOZ Powiatowa Stacja Ratownictwa Medycznego Powiatu Warszawskiego Zachodniego w Błoniu - Mazowiecki Certyfikat

 

NAGRODY SPECJALNE

Rzetelny Menedżer

1.       Włodzimierz Bosowski – Prezes Zarządu Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

2.       Marek Wierzba – Dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu

 

Złoty Certyfikat Rzetelni w Biznesie

1.       AMK Group Rękawek, Kondraciuk Sp.j.

2.       PAL-GAZ Palacz Sp. z o.o. Sp. k.

 

Złoty Certyfikat Rzetelni w Budownictwie

1.       SINEVIA Sp. z o.o.

 

Złoty Certyfikat Rzetelni w Ochronie Zdrowia

1.       Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach

 

LAUREACI W RAMACH PROGRAMU „SAMORZĄDOWA MARKA ROKU” 

  

ZŁOTA STATUETKA ORZEŁ POLSKIEGO SAMORZĄDU

Gmina Strzegom – Gmina Roku w kategorii gmina miejsko-wiejska

Gmina Świdnica – Gmina Roku w kategorii gmina wiejska do 10 000 mieszkańców

Gmina Wejherowo – Gmina Roku w kategorii gmina wiejska powyżej 10 000 mieszkańców

Gmina Warka – Mazowiecka Gmina Roku w kategorii gmina miejsko-wiejska

Gmina Wiązowna – Mazowiecka Gmina Roku w kategorii gmina wiejska

Miasto Podkowa Leśna – Mazowiecka Gmina Roku w kategorii gmina miejska

 

SREBRNA STATUETKA ORZEŁ POLSKIEGO SAMORZĄDU

Gmina Boleszkowice – Gmina Roku w kategorii gmina wiejska do 10 000 mieszkańców

Gmina Ciepielów – Mazowiecka Gmina Roku w kategorii gmina wiejska

Gmina Trzcianka – Gmina Roku w kategorii gmina miejsko-wiejska

Gmina Wilkowice – Gmina Roku w kategorii gmina wiejska powyżej 10 000 mieszkańców

 

BRĄZOWA STATUETKA ORZEŁ POLSKIEGO SAMORZĄDU

Gmina Obrowo – Gmina Roku w kategorii gmina wiejska powyżej 10 000 mieszańców

Gmina Susz – Gmina Roku w kategorii gmina miejsko-wiejska

Gmina Tworóg – Gmina Roku w kategorii gmina wiejska do 10 000 mieszkańców

 

LIDER POLSKIEGO SAMORZĄDU

Gmina Babimost – Złota statuetka

Gmina Tarczyn – Złota statuetka

DIAMENT POLSKIEGO SAMORZĄDU

Gmina Lesznowola – Złota statuetka

SAMORZĄD PRZYJAZNY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Gmina Siedlce – Złota statuetka

GMINA ATRAKCYJNA TURYSTYCZNIE

Gmina Kobyla Góra – Złota statuetka

Gmina Zabór – Srebrna statuetka

 

 

NAGRODY REGIONALNE „Rzetelni dla Biznesu”

  • na wniosek Pana Jacka Krupy - Marszałka Województwa Małopolskiego

 

Krzysztof Pawiński - współtwórca grupy Maspex Wadowice

"Za dynamiczny rozwój grupy i ekspansję na rynki wschodnie i zachodnie Europy"

 

Wiesław Wojas - Prezes firmy Wojas S.A.

 "Za stały i konsekwentny rozwój polskiej marki WOJAS, lidera w produkcji obuwia i galanterii skórzanej"

 

  • na wniosek Pana Sławomira Sosnowskiego - Marszałka Województwa Lubelskiego

Verano konwektor

 "Za dynamiczny rozwój oraz innowacyjną i przyjazną środowisku produkcję systemów grzewczych"

 

  • na wniosek Pana Adama Jarubasa – Marszałka Województwa Świętokrzyskiego

 

„Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A.

"Za wsparcie rozwoju branży uzdrowiskowej regionu świętokrzyskiego"

 

  • na wniosek Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego

 

AIROPTIC Sp. z o.o.

„Za znaczący wkład w rozwój Inteligentnej Specjalizacji Wielkopolski „Przemysł jutra”

  • na wniosek Pani Elżbiety Anny Polak - Marszałek Województwa Lubuskiego

 

Zakład Mechaniczny MESTIL Sp. z o.o.

„Za wprowadzanie nowych rozwiązań technologicznych przy jednoczesnej dbałości o rozwój zawodowy pracowników i kadry inżynierskiej”              

 

ROYALPACK TATAR Sp. j.

„Za komercjalizację nowatorskich pomysłów wprowadzonych na rynek branży opakowań tekturowych” 

 

  • na wniosek Pana Jerzego Leszczyńskiego – Marszałka Województwa Podlaskiego

 

Witold Karczewski - Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku, Wiceprezes firmy Contractus Sp. z o.o.

"Za aktywną działalność na rzecz rozwoju przedsiębiorczości"

  • na wniosek Pana Władysława Ortyla – Marszałka Województwa Podkarpackiego

 

G2A.COM

"Za najbardziej dynamicznie rozwijający się  globalny marketplace dla produktów cyfrowych"

 

  • na wniosek Pana Józefa Pilcha - Wojewody Małopolskiego

 

Instal Kraków S.A.

"Za tworzenie nowych rozwiązań w branży budowlano-montażowej, przemysłowej i deweloperskiej”

 

  • na wniosek Pani Agaty Wojtyszek - Wojewody Świętokrzyskiego

 

Przedsiębiorstwo Handlowo-Techniczne SUPON Sp. z o.o. Kielce

"Za zasługi dla bezpieczeństwa regionu i rzetelność w biznesie"

 

Nagrody przyznane na wniosek Prezydium Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców – Przedsiębiorcy.pl oraz Zarządu Mazowieckiego Zrzeszenia Handlu Przemysłu i Usług

 

RZETELNI DLA BIZNESU

  • Rafał Sonik - polskiprzedsiębiorca, filantrop, odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia sportowe i działalność na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu

„Za łączenie pasji oraz działań pro społecznych w kreacji wizerunku polskiego przedsiębiorcy” 

 

  •  Zakład Badań Władzy Lokalnej i Samorządu Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pod kierownictwem prof. UAM dr hab. Roberta Kmieciaka

„Za działania na rzecz budowy samorządu gospodarczego w Polsce”

 

  • Marek Zuber – polskiekonomista, analityk rynków finansowych, ekspert i doradca finansowy

„Za obiektywną i innowacyjną myśl ekonomiczną pomocną w podejmowaniu decyzji przez polskich przedsiębiorców”

  • Wojciech Szeląg polski dziennikarz, zawodowo związany ztelewizją Polsat, współtwórca wielu programów o tematyce ekonomicznej

„Za rzetelną i obiektywną informację w zakresie tematyki ekonomicznej i gospodarczej”

 

DIAMENT POLSKIEJ JAKOŚCI

  • Anita Włodarczyk – polskalekkoatletka, medalistka igrzysk olimpijskich w Londynie i Rio de Janeiro, rekordzistka świata w rzucie młotem

 „Za determinację, ducha walki, pokonywanie barier i ustanawianie rekordów będących promowaniem Polski jako marki na świecie”

 

Die Seite verwendet Cookies Dateien zwecks Dienstleistungsrealisierung laut Privatpolitik. Sie können die Speicherbediengungen oder Zugriff zu Cookies in Ihren Browser oder in der Konfiguration Privatpolitik abstimmen. Datenschutzerklärung.